FLAGA MAJORKI


Pobliskie atrakcje:
                      
               
Punta de n'Amer - 15 km

                                 
         


    Santueri  -  37 km     


         
Bellver - 79 km             

 


Czy wiesz że...

Mieszkańcy Capdepery, po raz kolejny obawiając się ataku piratów, postawili w desperacji figurkę Matki Boskiej na wieży Sa Boira. Kiedy modlili się o ratunek, Maryja w odpowiedzi na ich prośby zesłała nad morze mgłę. Tak gęstą, że piraci musieli szybko zawrócić. Es miracle de Sa Boira to odtąd legenda miasta 

Valid XHTML 1.0 Strict

Castillo de Capdepera


    Pierwsza pisemna wzmianka o usytuowanym nad miastem zamku w Capdeperze pochodzi z 1337 r., kilka lat wcześniej zbudowano go na arabskich fundamentach na polecenie króla Jakuba II. Najstarszym budynkiem zamku jest kamienna wieżą Miquela Nunisa, położona na wysokości 160 m. Dzięki temu była miejscem obserwacji tego płaskiego terenu, charakteryzującym się bardzo dalekim zasięgiem, stanowi dzisiaj centralny punkt warowni.
    Na początku XIV w. rozpoczęto też budowlę Domu Modlitwy św. Piotra. Kościółek był później kilkakrotnie przerabiany i restaurowany. Czczono tu przede wszystkimfigurę Matki Boskiej La Verge d'Esperança, która jest patronką Capdepery, ponieważ w cudowny sposób ocaliła 18 mieszkańców miasta podczas pirackiego ataku.
    Całość budowli obejmuje cztery strażnice. Między dwiema pierwszymi usytuowana jest brama wejściowa króla Jakuba, wybudowana prawdopodobnie w 1418 r. Nie jest do końca jasne dlaczego ją tak nazwano – władna dawno już nie żył, kiedy powstała.

Data powstania

   
1337 r.
Castell de Capdepera
Capdepera
bilet 2 € Sezon letni 16.III-14.X
Pn - Nd: 9.00 – 20.00
Sezon zimowy 15.X - 15.III
Pn - Nd: 9.00 – 17.00
data aktualizacji: 13.03.2014 r.

Moim okiem:
 

    Zamek pięknie położony górujący nad miastem w pólnocno - wschodniej części Majorki. Do zamku najlepiej dostać się pieszo, samochód porzucając w dalszej odległości. Strome i kręte uliczki sprawiają , że  podjechanie bliżej wymaga nielada umiejętności, a w pewnych chwilach jest wręcz niemożliwe. Ale w myśl przysłowi "Polak potrafi" każdy może spróbować:) Gdy już dotrzemy do zamku, możemy z jego wysokości podziwiać widoki. Z jednej strony na piekne stare masto z drugiej zaś na morze. Patrząc na północ możemy dostrzec kolejną wyspę - Minorkę nalerzącą do Balearów. 

...

Mapa dojazdu:


Wyświetl większą mapę